Bli med på turer i Alstahaug og Leirfjord

Alstahaug og Leirfjord inviterer fra 1. mars innbyggerne med på en ny plattform for å telle poeng og motivere seg selv og andre til å gå på tur.

Fra årsskiftet ble TellTur avsluttet som løsning for turregistrering. Alstahaug og Leirfjord kommuner har i flere år benyttet TellTur gjennom Helgeland friluftsråd. 

For 2026 har Alstahaug og Leirfjord, med støtte fra Helgeland friluftsråd, valgt å gå sammen om en ny, felles løsning: Trimpoeng-konkurransen «AlLe på tur». Konkurransen starter søndag 1. mars og varer ut året.

Hva er Trimpoeng og AlLe på tur?

Trimpoeng er en heldigital løsning for lokale turkonkurranser. Alstahaug og Leirfjord vil i 2026 arrangere en felles turkonkurranse for å motivere våre innbyggere til å gå på tur i vårt varierte landskap - fra fjord og fjell til fjære og holmer. De mange varierte turmålene som flere kjenner fra TellTur er med videre til den nye Trimpoeng-konkurransen. Dette kan være alt fra helt enkle turmål, for eksempel en gå- eller trilletur langs vei, til mer krevende toppturer og turer i variert terreng.

Du kan lese mer om konkurransen på vår infoside.

Sist oppdatert